רישום בית משותף – ערך כלכלי ראשון במעלה!

במשך שנות פעילותינו בתחום המקרקעין בכלל ורישומי / תיקוני צו בית משותף בפרט, פנו אל משרדנו מאות לקוחות שאותם שרתנו נאמנה באופן מקצועי, שירותי ויעיל.

בני הזוג פאר פנו אלינו ובפיהם בעיה סבוכה ומורכבת, הנכס שלהם המצוי ב – prime location, מוצע למכירה במשך שנה!! אך הנכס לא נמכר למרות פרסום בכל אמצעי המדיה ובכל דרך אפשרית, לרבות פניות למשרדי תיווך שונים – בקיאים בתחומם, מו"מ מתקדמים מול רוכשים פוטנציאליים, אך לשווא, לא מצליחים למכור את הנכס.

בני הזוג פאר הינם אנשים מסודרים, שילמו את כל התמורה עבור הדירה ליזם זה מכבר, שלמו אף את שכר טרחת עוה"ד שייצג בעסקת הרכישה עבור כלל הרישומים הנדרשים, לרבות רישום בית משותף, אך עובדות אלו לא הועילו להם במציאת קונה לדירתם.

מבדיקה פשוטה שערכנו, נמצא כי בני הזוג פאר קיבלו את החזקה בדירה לפני למעלה משבע שנים!!! ולמרות זאת הבניין בו הם מתגוררים טרם נרשם כבית משותף.

בסופו של דבר – צוות משרדנו נכנס לפעולה וטיפל בהם באופן מקצועי ומהיר והרישום בוצע בפרק זמן קצר וביעילות ובעיקר לשביעות רצונם.

בשורות הבאות נסביר בקצרה מדוע הרישום האמור כה חשוב וקריטי לבניין בכלל ולכל דירה בפרט וכדלהלן:

רישום בית משותף מגדיר באמצעות תשריט ערוך על ידי אדריכל את המיקום המדויק של כל דירה באופן שכל דירה משורטטת על פי מיקומה בקומה הרלוונטית בבניין וכן את כיווני האוויר של הדירה באמצעות "חץ הצפון".

כמו כן, כל דירה ממוספרת וצבועה בצבע מסוים. בנוסף, בתשריט משורטטות ההצמדות (חניה, מחסן, קרקע, מרפסת לא מקורה וכו') במיקומן כפי שנרכשו בשעתו מאת החברה הקבלנית / יזם או מאדם פרטי שרכש בשעתו מהחברה הקבלנית / יזם. כל הצמדה מסומנת באות מסוימת וייחודית וצבועה בצבע הדירה אליה משתייכת.

בנוסף, בתשריט מצוינים השטחים המשותפים של הבניין, (כגון: חצרות, מחסנים, חניות, מבואות, חדר מדרגות, גגות ועוד..).

כאשר הבניין לא רשום בפנקס הבתים המשותפים, אין רישום מסודר ומדויק כאמור (מלבד התכניות הראשוניות של הבניין וכן הסכם שיתוף שעליו חתמו הרוכשים עם החברה הקבלנית / יזם), עובדה שעלולה לגרום למחלוקות ולעיתים אף לתביעות בדבר שיוך שטחים בבניין – למי מבעלי הזכויות בבניין הן שייכות.

מכאן נוכל להבין את המצוקה של משפחת פאר והסיבה לכך שדירתם "אינה סחירה". 

הרוכשים הפוטנציאליים שעומדים לבצע את העסקה הגדולה והמשמעותית ביותר בחייהם, לא מעוניינים להכניס את עצמם לעסקה "בעייתית" מבחינה תכנונית קניינית ומשפטית וכן למצוא את עצמם ב"הפרת הסכם" מכיוון שלא הצליחו לקבל משכנתא מהבנק, מאחר והבנקים מקשים בקבלת הלוואה מובטחת במשכנתא לדירות שאין לגביהן בהירות משפטית. 

צוות משרדנו מתמחה בביצוע רישומים / תיקונים בפנקס הבתים המשותפים מהמסד ועד הטפחות בשקיפות וביעילות, במהירות ובאחריות.

משרדנו מעניק שירות לחברות בניה, יזמים, משרדי עו"ד בכירים בתחום המקרקעין וכן וועדי בתים ובעלי זכויות פרטיים ועוד.

לקוחותינו נהנים משירותיות בסטנדרטים גבוהים במיוחד, בפעילות ממוקדת וחדורת מטרה – להביא להם את המוצר המוגמר בחיוך ובשלווה מבלי לחוות עוגמת נפש ולחצים מיותרים.