נדל"ן ומקרקעין

עסקאות מקרקעין

אחד התחומים העיקריים בכל משרד עו"ד המתמחה בתחום הנדל"ן הוא עסקאות מקרקעין.

עסקה כזו, שהינה כמעט תמיד גם היקרה ביותר שתבצעו בחייכם, מורכבת מפרטים רבים ושונים ודורשת הבנה מעמיקה בנושא.

העסקאות האלה יכולות לכלול יותר משני צדדים, לצד הקונה והמוכר או החברה היזמית / קבלנית, יהיה גם הבנק המלווה את הפרויקט ועוד. העסקאות מתפרשות על פני פרק זמן ארוך (עד מספר שנים ומעבר), במהלכן נדרשת פעילות רבה ומורכבת שהינה חלק מאבני הדרך, משלב החתימה הראשוני ועד לסיום העסקה ברישום.. צוות המשרד מתמחה שנים רבות בליווי עסקאות מקרקעין וליווה עד היום לקוחות רבים ומרוצים.

דירות יד שניה

רכישת דירה יד שנייה היא בין העסקאות הנפוצות ביותר בעולם הנדל"ן, אם לא הנפוצה שבהן. בכל שנה מתבצעות בישראל עשרות אלפי עסקאות כאלה, וכמובן שעסקה כזו דורשת חתימה על חוזה המעוגן מבחינה משפטית.

לפני קנייה או מכירה של נכס חשוב לפנות לעורך דין המתמחה במקרקעין ולקבל ממנו ייעוץ וליווי בגיבוש החוזה מבחינה חוזית / קניינית והגדרת התנאים המסחריים השונים בעסקה. חשוב מאוד להביא לעסקה עורך דין מטעמכם שיגן על זכויותיכם בצורה הטובה ביותר (באופן טבעי, עורך הדין של הצד השני לא ידאג לאינטרסים שלכם…).

משרדנו מתמחה בליווי רוכשי דירות יד שנייה. נשמח ללוות גם אתכם ולראותכם בין לקוחותינו.

ניסוח הסכמי מקרקעין

נדל"ן הוא לא רק קנייה ומכירה של דירות, אלא הרבה מעבר לכך. צוות המשרד שלנו מתמחה בניסוח הסכמי מקרקעין מסוגים שונים, ובהם: הסכמי שיתוף לרישום בטאבו, במקרים בהם קיים יותר מבעלים אחד לנכס ולא ניתן לפצל אותו לשני נכסים שונים.

  • הסכמים הנוגעים לחלוקת נכסים נדל"ניים בעת גירושין, באופן שבו אף אחד מהצדדים לא יקופח.
  • הסכמי תמ"א 32/1 – 32/2 ופו"ב.
  • הסכמי מקרקעין בעסקאות שונות ומורכבות הדורשות התייחסות לתנאים רבים ועוד.

רכישת דירה מקבלן

מתקדמים לדירה חדשה, וכבר מצאתם את זו שאתם חולמים עליה?ברכותינו! כעת, חשוב לבצע את הרכישה בליווי עו"ד מקצועי המתמחה בתחוםעל מנת שייצג אתכם, ולא להסתפק בעו"ד שמעמידה לרשותכם חברת הבנייה.

עורך דין מטעמכם יפעל באופן מלא עבור האינטרסים שלכם וידאג שתנאי העסקה יהיו הטובים ביותר עבורכם – ולא עבור הצד השני לעסקה.נשמח לטפל עבורכם בהסכם הרכישה ובגיבוש החוזה מבחינה משפטית – מסחרית, להציג בפניכם את התנאים השונים המפורטים בו בצורה ברורה ולשמור על האינטרסים שלכם, עד לקבלת המפתח, בשעה טובה, ורישום הדירה על שמכם.

מיסוי מקרקעין

לצד הפן המשפטי בעולם הנדל"ן – המתייחס לליווי המקצועי של עסקאות קנייה ומכירה ולגיבוש חוזים מסודרים, תחום הנדל"ן נושא עמו משמעויות מיסוי רחבות מאוד.

ככל שהנכס שברשותכם יקר יותר, או אם בעלי הנכס הינם בעלים של מגרש / דירה / נכס נדל"ן או של יותר מנכס אחד – חשוב לבחון לעומק כל צעד ולבצע תכנון מוקפד של נושא המס. תכנון כזה יכול להתבטא בחיסכון של עשרות אלפי שקלים ובמקרים מסוימים אף מעבר לכך! במשרדנו מתמחים בתחום מיסוי מקרקעין.

לאחר בדיקת הרכב הנכסים שברשותכם, בחינת פרטים משפטיים רלוונטיים נוספים וההשלכות היבט מיסוי המקרקעין והמשמעויות הנובעות מכך,  נעניק לכם ייעוץ מקצועי הכוונה מעשית וייעוץ הולם ונכון לכם.

תיקון צו בית משותף

מגורים בבית משותף (מבנה שבו 2 דירות או יותר) מצריכים הסדרה ורישום ברור של המבנה, המגדירים את כלל השטחים השייכים לכל דירה.

כאשר מתבצע שינוי כלשהו במבנה יש לעדכן את הרישום בהתאם לדרישות החוק. בין השינויים הנפוצים ניתן למנות פיצול של דירות, שימוש של אחד הדיירים או יותר בגג, רכישת חניה, העברה או החלפה של חלקים מהנכס בין הבעלים השונים (למשל – החלפת בעלויות בין החצר והגג, הסכם על חלוקה שונה של השטחים המשותפים וכדומה) ועוד.

כל שינוי מחייב עדכון של הרישום בפנקס הבתים המשותפים – "תיקון צו בית משותף", והוא יכול לשאת עמו משמעויות שונות: בפן המשפטי, הרישום יעניק תוקף לכל צעד או הסכם וימנע בעיות או סכסוכים בעתיד. בפן התכנוני, במקרים רבים נדרשים היתרים לביצוע עבודות שונות. בפן הכלכלי – שינויי בעלות על חלקים שונים יכולים להשפיע גם על נושא המיסוי ולחייב את אחד הצדדים או שניהם בתשלומי מס.

צוות המשרד שלנו מתמחה בביצוע תיקוני צווים לבית משותף ומכיר לעומק את כלל ההיבטים בכל שינוי. נשמח להעניק לכם ייעוץ וללוות אתכם עוד בתהליך התכנון לפני ביצוע השינויים, בכדי לשמר את ערך הנכס בצורה טובה ולנהל את השינויים באופן הטוב ביותר עבורכם.

ייצוג מול חברות בנייה

עומדים לרכוש דירה חדשה מקבלן? ברכותינו – אתם בדרך לאחת העסקאות המרגשות בחייכם! תהליך הרכישה מורכב מפרטים רבים ונמשך על פני תקופה ארוכה.

כדי שבסיומו תיהנו גם מהנכס החדש וגם משמירה מקסימלית על זכויותיכם, חשוב שייצג אתכם בעסקה עורך דין שישמור על האינטרסים שלכם. אנו מלווים רוכשי דירות החל משלב הבדיקות המקדימות של הפרויקט כולו – בדיקות משפטיות ובירור סטטוס המגרש והזכויות השונות בו, בדיקת הערבויות של הקבלן בפרויקט והאיתנות הפיננסית שלו, בדיקות תכנוניות מקיפות ועוד; דרך בדיקות לפני גיבוש החוזה ועד ליווי שלכם בחתימת החוזה וביישום כלל הסעיפים.